Léčba akné

Snadnou výměnou osvitové lampy se funkce automaticky přenastaví a přístroj EasyEpil lze použít na efektivní léčbu akné.
Optimální vlnová délka osvitu je 400-1100 nanometrů. Díky vysoké expozici a intenzitě světla jsou tyto bakterie likvidovány.
Tato léčba vyžaduje 8 až 10 aplikací (kůr).

Co je to akné?

Latinsky Acne vulgaris neboli akné je jedním z nejčastějších chronických onemocnění kůže. Vyskytuje se hlavně v pubertě. U mužů dochází k tomuto onemocnění častěji a v rozsáhlejším a závažnějším formám. Vyskytuje se nejčastěji na čele, nose, celé obličejové oblasti, krku, ramenou a na horní části zad a hrudníku.

Proč léčit akné?

Každé ráno spotřebujete tuny make-upu nebo korektoru na zamaskování pupínků, které stejně nejde dokonale schovat. Nebo jste kluk a maskovat pupínky vám není společensko-kosmeticky dovoleno, ale není vám jedno, jak vypadáte. Všichni se chceme přece líbit svým protějškům. Akné v období puberty kdy se nejvíce vyskytuje, může být pro teenagery, kterým není jedno, jak vypadají, velice nepříjemné. Pro to je jistě velice přínosný fakt, že už se dá akné efektivně odstraňovat. Proč postupovat léčbu akné, když akné většinou po dosažení 20-ti let samo ustoupí?  Protože tomu není tak vždy i po 20-ti letech může nadále přetrvávat. Navíc, jak je obecně známo - čím dříve se nemoc podchytí tím lépe. Proto je moudré nenechat léčbu akné na později ale začít s léčbou akné co možná nejdříve.

Proč akné vzniká?

Jsou zde 4 základní faktory, které ovlivňují vznik akné:

1) Nadměrná tvorba mazu
Nadměrné množství mazu se tvoří kvůli mužským pohlavním hormonům – Androgenům.
Při dospívání se navyšují jejich hladiny a dochází ke zvětšení mázových žláz a tím pádem k větší tvorbě mazu, následek toho je poté zvýšené maštění kůže.

2) Nadměrná produkce rohoviny
Nadměrná produkce rohoviny, způsobí to, že rohovina následně ucpává vývod folikulů – působí jako zátka. Maz a rohovina se nahromadí za překážkou a vedou k rozšíření vývodů a vzniku nezánětlivých projevů akné, neboli komedonů.

3) Nadměrné množství bakterií
Nadměrné množství mazu vyváží velice příznivé podmínky pro bakterie, které přispívají k tvorbě komedonů a zánětů.

4) Zánět
K němu dochází po prasknutí stěny folikulu. Oteče, vznikne zarudnutí a bolest.

Jestli že máte některý z těchto problémů, je za potřebí začít s léčbou akné.

Jak lze léčit akné?

Léčba akné, může být prováděna různě. Například můžeme dodržovat zdravou životosprávu, omezit některé pokrmy, a jíst především vitamíny A, B, C, E a z minerálů zinek. Tím můžeme akné předcházet nebo ho částečně zmírnit. Dále existují všelijaké přípravky na akné – jako jsou pudry, spreje, balzámy a podobně. Bohužel většinou se ukáží jako ne zrovna účinné a když ano, tak ne dostatečně. Když nám pomocí této léčby akné všechny akné zmizí, tak je to bomba, ale pokud tomu tak není, jakožto u velké většiny jedinců opravdu není, tak si nenechávejme vnutit kompromisy léčby akné, které díky těmto nedokonalým prostředkům dosahujeme. Nechceme přeci jen zmírnit své akné, ale chceme se ho zbavit, nemám li pravdu.

Pokud se opravdu chceme zbavit akné, tak nám může pomoci léčba akné pomocí laseru.

Jak probíhá léčba akné laserem pomocí přístroje EasyEpil?

Léčba akné probíhá tak, že se prostřednictvím lampy zabudované v přístroji EasyEpil pomocí intenzivního světla a vysoké expozici likvidují bakterie, které jak již bylo zmiňováno způsobují ono akné. Tato léčba vyžaduje 8 až 10 aplikací (kůr). Pokud je ošetření kombinováno s další medikamentózní léčbou, doporučuje se předešlá konzultace s lékařem. Ošetření IPL EasyEpil FLASH+ tuto kombinaci nevyžaduje.

Léčba akné laserem - výsledky

Pro dosažení co možná nejlepších výsledků laserové léčby akné, je zapotřebí obvykle více sezení (v závislosti na stavu pokožky a na rozsahu poškození).
Také je zde možnost využít kombinaci s jiným postupem léčby akné. Obvykle to bývá například s chemickým peelingem. Je nutno však mít na paměti, že pro dosažení nejlepších výsledků léčby akné, je nutno k problému přistupovat komplexně a tudíž opravdu dodržet všechna doporučení lékaře, která se týkají správné životosprávy.

Také vám nabízíme odstranění tetování. Odstraňování tetování u nás probíhá bezbolestnou cestou.