Léčba lupenky

Léčba lupénky

Léčba lupénky přístrojem EasyEpil je vhodná jak pro pacienty s lehkým, tak i pro pacienty se středním zánětem lupénky.
Optimální vlnová délka při tomto ošetření je 300 - 1100 nanometrů. Toto ošetření se většinou doporučuje opakovat čtyřikrát. Pokud se ošetření kombinuje s další medikamentózní léčbou, doporučuje se předešlá konzultace s lékařem. Léčba lupénky pomocí IPL EasyEpil FLASH+ tuto kombinaci nevyžaduje.

Co přesně je lupénka a jak vypadá?

Lupénka je jednou z nejčastějších chronických zánětlivých onemocnění kůže. Vyskytuje se hlavně na kolenou, loktech či zádech (v extrémním případě i na celém těle). Může postihnout však i kůži hlavy nebo nehty.

Jak probíhá onemocnění lupénkou?

Průběh onemocnění lupénkou je velice individuální a liší se u každého jednice. Střídají se však „období klidu“ a „období vzplanutí choroby“. Pro lupénkové onemocnění je velice typické sezonní zhoršování stavu – čili na podzim a na jaře. Většinou je lupénka chronického stacionárního průběhu neboli ložiskového postižení s velice malým šířením a pomalým hojením. Existuje také exantematická lupénka, která je obvykle kapkovité formy více, nebo méně hustě rozsetá po trupu, nebo končetinách.  Rozlišujeme 3 druhy intenzity postižení – Mírná, středně těžká a těžká.

Léčba lupénky – aneb dá se s lupénkou bojovat?

O lupénce a o léčbě lupénky panuje řada mýtů, avšak neměnná skutečnost je taková, že v Evropě postihuje v průměru kolem 2% obyvatel, přičemž se v České republice počet lidí s lupénkou odhaduje přibližně na 200 tisíc lidí v různém stádiu nemoci.
Fakta o lupénce:

  • Lupénka je chronické onemocnění, které postihuje každého padesátého člověka na světě.
  • Lupénka není nakažlivá, tudíž ani pro okolní lidi nebezpečná.
  • Lupénka postihuje muže, ženy i děti bez rozdílu a může se vyskytnout kdykoliv a v jakkoliv těžkých formách.
  • Lupénka je onemocnění nevyléčitelné, avšak léčitelné! Dnes již existuje účinná léčba lupénky, která dokáže zmírnit projevy onemocnění a poskytnout tak pacientům kvalitnější a delší život.

Je nutno léčit lupénku včas!

Bez účinné a včasné léčby může být lupénka nemocí, která vede až k invaliditě člověka a to i v mladém věku. Jestliže není pacient dobře a včasně léčen, muší lupénka vést i ke zkrácení délky života a ke ztrátě produktivity člověka. Při včasné léčbě lupenky lze těmto následkům předcházet, nebo je redukovat. Pouze zahájení včasné a vhodné léčby lupénky může tedy člověku zkvalitnit a prodloužit jejich život.

Jak probíhá léčba lupénky pomocí IPL?

Léčba lupénky pomocí IPL (IPL = Intensivní pulsní světlo) probíhá tak, že se za pomoci tohoto přístroje, přejíždí po pokožce zasažené lupénkou, přičemž je do kůže vysíláno ve správné vlnové délce a intenzitě právě toto pulsní světlo. Přístroj na léčbu lupénky používá speciální hranatý tvar světelného pulsu. Technologie tak zajišťuje maximální využití energie pulsu a minimalizuje tak možnost nežádoucích, vedlejších projevů.

Je léčba lupénky bolestivá?

Výkonné vodní chlazení aplikačního krystalu zajišťuje příjemný průběh terapie. Proto se není třeba čehokoliv obávat a s důvěrou se můžete svěřit do rukou našich specialistů u nás v salonu.

Také vám nabízíme odstranění tetování. Odstraňování tetování u nás probíhá bezbolestnou cestou.